top of page

Karkówka pieczona w całości - Domowa wędlina na kanapki

Karkówkę przygotowałam w multicookerze InstantPot z funcją AirFryer - Frytkownicy beztłuszczowej. Więcej informacji na temat tego urządzenia znajdziecie w linku poniżej:


*współpraca reklamowa z firmą Moc Soków

Składniki:

  1. Karkówka 1,5 kg

  2. Sól łyżka

  3. Papryka słodka pełna łyżeczka

  4. Papryka ostra 1/2 łyżeczki

  5. Czosnek granulowany łyżeczka

  6. Majeranek łyżeczka

  7. Tymianek 1/2 łyżeczki

  8. Olej 2 łyżkiPrzygotowanie:


Aby zaoszczędzić czas i pieniądze przygotuję mięso w urządzeniu wielofunkcyjnym Instant Pot z funkcją szybkowaru. Ten sam przepis można przygotować w pierniku. Pieczemy mięso w rękawie do pieczenia. Czas pieczenia będzie wnosił ok. 1,5h. Po tym czasie rozciąć rękaw i podpiec jeszcze kilka minut, aby ładnie się zarumieniła.


Przyprawy wymieszać z olejem i natrzeć nimi dokładnie mięso. Wkładamy do lodówki na 48 godzin. Jeśli nie macie tyle czasu może być krócej.


Po tym czasie wkładamy mięso do ganka na stojaku dołączonym do urządzenia. Wlewamy 500 ml wody. Zamykamy garnek. Ustawiamy opcje gotowanie pod ciśnieniem na 25-30 minut. Po tym czasie od razu uwalniamy ciśnienie i wylewamy wodę, zmieniamy pokrywę i pieczemy jeszcze 8-15 minut na opcji AirFryer - frytkownicy powietrznej. Po tym czasie odstawiamy mięso do całkowitego przestudzenia. Smacznego!Zapraszam do oglądania filmu z przygotowań oraz do subskrybowania mojego kanału:


29 902 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page