Ciasto Snickers bez pieczenia

Składniki:


* 185 g herbatników zwykłych

* 185 g herbatników kakaowych

* szklanka mleka

* 200 g masła

* 400 g mleka w proszku

* 3/4 szklanki cukru

* puszka masy kajmakowej

* orzeszki ziemne solone 150 g ( użyłam z puszki)

* 50 g mlecznej czekolady

* łyżka oleju


Przygotowanie:


Do rondelka wsypujemy cukier, szklankę mleka oraz kostkę masła i wszystko razem podgrzewamy do momentu rozpuszczenia się masła. Zdejmujemy z gazu i odstawiamy do przestudzenia.


W tym czasie na suchej patelni podprażamy orzeszki.


W kąpieli wodnej rozpuszczamy mleczną czekoladę. Gdy czekolada się rozpuścić dodajemy do niej łyżkę oleju. Całość wymieszać i odstawić.


Przestudzone masło z mlekiem przelewamy do miski a następnie dodajemy patiami mleko w proszku cały czas miksując. ( Jeśli masa będzie zbyt rzadka dosypać więcej mleka w proszku)


Na blaszkę 25x35 cm wyłożoną papierem do pieczenia układam pierwszą warstwę herbatników kakaowych następnie wylewam na nie połowę masy mlecznej. Przykrywam jasnymi herbatnikami.


Następnie wykładam połowę masy kajmakowej i równomiernie ją rozsmarowuje. Przykrywam kolejną warstwą jasnych herbatników a na nie wylewam pozostałą cześć masy mlecznej.


Przykrywam ciemnymi herbatnikami. Na samą górę rozsmarowuje pozostałą część masy kajmakowej, posypuje orzeszkami oraz polewam rozpuszczoną wcześniej czekoladą mleczną. Ciasto odstawiamy do lodówki na minimum 4 h a najlepiej na całą noc. Smacznego!


Jak masz ochotę dodaj swoją opinię pod postem. Czekam również na wasze zdjęcia, jeśli skorzystacie z przepisu :)

Zapraszam do oglądania filmu z przygotowań na moim kanale YouTube:


#snickers #ciastosnickers #snickersbezpieczenia

4,237 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie