Pączki z dziurką - wianuszki

Składniki: (ok. 24 sztuki)

Rozczyn:

 1. Drożdże świeże 40 g

 2. Mąka łyżka

 3. Cukier łyżeczka

 4. Mleko 200 ml

Ciasto:

 1. Mąka pszenna 800 g

 2. Masło 80 g

 3. Mleko 200 ml

 4. Jajka 2

 5. Cukier 60 g


Przygotowanie:


Do małej miski wlewamy 200 ml letniego mleka, 40 g drożdży, łyżeczkę cukru oraz łyżkę mąki. Wszystko razem wymieszać i odstawić do wyrośnięcia na 10 minut w ciepłe miejsce

Do dużej osobnej miski wsypujemy 800 g mąki pszennej, 60 g cukru, szczyptę soli, 2 jajka, 200 ml mleka oraz wyrośnięty rozczyn.


Wyrabiamy ciasto do połączenia się składników. Dodajemy 80 g roztopionego i przestudzonego masła. Ponownie wyrabiamy ciasto do wchłonięcia tłuszczu.

Wyrabiamy kilka minut. Ciasto powinno być gładkie i elastyczne. Wkładamy do miski, przykrywamy i odstawiamy do wyrośnięcia na 60-90 minut.


Wyrośnięte ciasto podzielić na 24 części. Można odważyć za pomocą wagi lub zrobić rulon i podzielić nożem.


Z każdego kawałka ciasto zrobić cienki wałek za pomocą dłoni. Długość wałka ok. 50 cm. Ciasto zwijam na pół, skręcam kilka razy. Sklejam końce ciasta ze sobą tworząc wianuszek . Sklejenie schować pod spód ciasta. ( jak je przygotować zobaczycie w filmie poniżej).

Pączki przykrywam ściereczką i odstawiam do ponownego wyrośnięcia na 15 minut.


Rozgrzewam olej i smażę i na wolnym ogniu na złoty kolor z każdej strony. gotowe posypać cukrem pudrem. Smacznego! Zapraszam do oglądania filmu z przygotowań oraz do subskrybowania mojego kanału:#pączkizdziurką #pączkiwianuszki #pączkibeznadziewania195 wyświetlenia

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
 • Facebook - Strona Kulinarne Przygody
 • Kulinarne Przygody na Blog Spot
 • Kulinarne Przygody na Instagramie
 • Pinterest Ikona społeczna
 • Kulinarne Przygody na YouTube

©2020 by Kulinarne Przygody.